Geçici Yuva Programı Nedir?

Geçici yuva olmak için ne gerekiyor?

İlk önce, sizi daha iyi tanıyabilmemiz için Geçici Yuva Formumuzu doldurmanızı rica edeceğiz. Sonrasında Hadımköy Yaşam Alanımıza gelip köpeklerimizle tanışıp zaman geçiriyorsunuz. Size uyan bir köpek bulduktan sonra geçici yuvalığa hemen başlayabilirsiniz!

Geçici yuva süresi ne kadar?

Sadece bir kaç günden, 1 - 4 haftaya kadar değişebilir. Eğer sadece kısıtlı bir süre geçici yuva olabilecekseniz formu doldururken bundan bahsetmenizi rica ediyoruz. Kısıtlı bir süre olsa da geçici yuva olabilirsiniz.

Geçici yuva olarak sorumluluklarım nelerdir?

  • Geçici yuva olduğunuz köpeğin günlük sorumluluğu size ait olacaktır.

  • Eğer bir sağlık sorunu olursa köpeği anlaşmalı çalıştığımız veterinere götürmenizi rica edeceğiz. Köpeğin veteriner masrafları tamamen Kurtaran Ev’in sorumluluğunda ve sizden bunun için bir ödeme beklemiyoruz.

  • Geçici baktığınız köpek, tuvalet eğitimli değilse ona bu konuda eğitim verebiliyor olmanız gereklidir.

  • Köpeğin sahiplendirme ilanları için bol bol fotoğraf ve videosunu çekmenizi isteriz. (Ev içinde, yürüyüş sırasında, oynarken, sosyalleşirken, vs.)

  • Köpeği sahiplenmek için tanışmak isteyenler olduğunda sizinle iletişime geçeceğiz, belirlenen zaman ve yere göre köpeği teslim edebilirsiniz.

Geçici Yuvadaki Köpeğin Değerlendirme Tablosunu buradan indirebilirsiniz. Köpeğin gelişimini kolayca takip etmek için bu tabloyu ilk haftanızda doldurmanızı isteyeceğiz.

Geçici yuvalık yaptığım köpeği kalıcı olarak sahiplenebilir miyim?

Elbette!

 

Buna 'Foster Fail' deniliyor, yani 'Başarısız Geçici Yuvalık'! Bu gibi durumlar çok normaldir. Köpeğinizi ömürlük sahiplenmeye karar verirseniz Kurtaran Ev Ailesi olarak sizi desteklemekten çok mutlu oluruz!

WhatsApp+Image+2020-04-18+at+12.41.57.jp

ÖNEMLİ NOT

  • Soruları cevaplarken, lütfen Geçici Yuva Programımızın, Kurtaran Ev himayesindeki köpeklerin ev ortamına alışmaları ve özgüvenlerinin artabileceği bir deneyim olduğunu unutmayın.

  • Geçici Yuva Programımızda cins, küçük köpekler yer almamaktadır.

  • İstanbul içi şartımız vardır.